Компресија Извори - Цилиндрични Жешка тек компресија Голем Извори - Кина Шандонг Qingyun машина

Компресија Извори - Цилиндрични Жешка тек компресија Голем Springs

Краток опис:

Компресија извори обезбеди отпорност на надворешен притисок товарот. Компресија извори обично се жици со еднакви теренот свитканост и дијаметар фиксна линија. Компресија извори се користи на повеќе отворени калеми за да им обезбеди на надворешен притисок оптоварување (како што е гравитацијата притискање на тркало, или телото притискање на душек) за да обезбеди отпор. Со други зборови, тие се наметнува назад против надворешен притисок. Компресија извори обично се жици со еднакви теренот свитканост и дијаметар фиксна линија. Покрај тоа, т ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Компресија извори обезбеди отпорност на надворешен притисок товарот. Компресија извори обично се жици со еднакви теренот свитканост и дијаметар фиксна линија. Компресија извори се користи на повеќе отворени калеми за да им обезбеди на надворешен притисок оптоварување (како што е гравитацијата притискање на тркало, или телото притискање на душек) за да обезбеди отпор. Со други зборови, тие се наметнува назад против надворешен притисок. Компресија извори обично се жици со еднакви теренот свитканост и дијаметар фиксна линија. Покрај тоа, постојат конусна компресија извори, или Спрингс со комбинација на конуси и прави линии. Во зависност од местото на апликација, компресија извори може да се користи за да се спротивстави на притисокот и / или складирање на енергија. Кружни жици се најчесто се користи компресија извори, но исто така има компресирана Спрингс направени од плоштад, правоаголни, и специјално обликувани жици.

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!