Диск пролет - Кина Шандонг Qingyun машина

диск пролет

Краток опис:

1. вкочанетост е голем и Пуферниот капацитет е силна. Тоа можат да го издржат големи оптоварувања со мала деформација и е погодна за случаи со мали аксијално простор барања. 2., има променлива карактеристики вкочанетост. Оваа пролет, има широк спектар на нелинеарни карактеристики. 3. со користење на истиот сад извори со различни комбинации може да се направи на карактеристиките на пролет да се промени во широк спектар. Методот на комбинација на инволуција и суперпозиција може да се усвои, а combinatio ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. вкочанетост е голем и Пуферниот капацитет е силна. Тоа можат да го издржат големи оптоварувања со мала деформација и е погодна за случаи со мали аксијално простор барања.

  2., има променлива карактеристики вкочанетост. Оваа пролет, има широк спектар на нелинеарни карактеристики.

  3. со користење на истиот сад извори со различни комбинации може да се направи на карактеристиките на пролет да се промени во широк спектар. Методот на комбинација на инволуција и суперпозиција може да се усвои, а може да се користи комбинација на различни дебелина и различен број на листови.

  4. кога наредени заедно, толку е поголем број на извори, толку е поголем товар.

  карактеристично

  Краток удар и тежок товар

  бара мал простор

  Лесен за користење

  Лесен за поправка и замена

  Висока економска и безбедност

  долг живот

  1 2 3 4 5 6

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!