Инженеринг машини пролет - Кина Шандонг Qingyun машина

Инженеринг машини пролет

Краток опис:

1. според различните карактеристики на товар на работа, спирални пружини може да се подели во три вида: компресија, напнатост и торзија. 2. според структурни карактеристики, може да се подели во две категории: цилиндрични спирален пролет и променлива дијаметар спирален пролет. 3. според својот облик карактеристики, може да се подели во конусна, дојдете, конкавни и конвексни форми. 4. во производство и употреба, спирала пролет, исто така може да се подели во два вида: големи SPI ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. според различните карактеристики на товар на работа, спирални пружини може да се подели во три вида: компресија, напнатост и торзија.

  2. според структурни карактеристики, може да се подели во две категории: цилиндрични спирален пролет и променлива дијаметар спирален пролет.

  3. според својот облик карактеристики, може да се подели во конусна, дојдете, конкавни и конвексни форми.

  4. во производство и употреба, спирала пролет, исто така може да се подели во два вида: голема спирала пролет и мал спирала пролет според методот на формирање и дијаметарот на материјалот. Поранешниот се обично топла формирање, а вториот е ладно обликување.

  5. други класификации

  Видот на спирала пролетта е повеќе, и можат да бидат поделени според надворешната тип.

  Обичните цилиндрични спирален изворот;

  Променлива дијаметар спирален пролет.

  Според насока на спиралната линија, тоа може да се подели на:

  Левак изворот;

  А десен пролет.

  спирален извори на променлива дијаметар се поделени во конусна спирален извори, спирала спирални пружини, и конкавна спирален извори.

  Цилиндрични спирален извори се едноставни во структурата, лесен за производство и широко се користи. Неговата карактеристична линија е права линија, тоа може да се користи компресија пролет, која се протега на пролетта и торзија пролет. Кога товарот е голем и радијална големина е ограничен, две различни компресија со дијаметар извори може да се користи заедно за да формираат комбинирани пролет.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!