Спирала пролет-pull пролет-цилиндрични голем пролетта - Кина Шандонг Qingyun машина

Спирала пролет-pull пролет-цилиндрични голем пролетта

Краток опис:

Спирален пролет; Англиски име: спирален пролет. Спирала пролет направени од пролетта жица. Виткање изглед диференцијација Постојат многу видови на спирални пружини, кои можат да се поделат на: Обичните извори цилиндрични серпентина; Намалување на спирален извори. Според насоката на спирала може да се подели на: левак пролет десен пролет. Цилиндрични спирални пружини се едноставни во структурата, лесен за производство и најмногу користени. Неговата карактеристична линија е права линија, која може да биде у ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Спирален пролет; Англиски име: спирален пролет. Спирала пролет направени од пролетта жица.

  Преклопен изглед диференцијација

  Постојат многу видови на спирални пружини, кои можат да се поделат на:

  Обичните цилиндрични спирални пружини;

  Намалување на спирален извори.

  Според насоката на спирала може да се подели на:

  Левак пролет

  Десен пролет.

  Цилиндрични спирални пружини се едноставни во структурата, лесен за производство и најмногу користени. Неговата карактеристична линија е права линија, која може да се користи како компресија пролет, пролет тензија и торзија пролет. Кога товарот е голем и радијална димензија е ограничен, две компресија извори со различни дијаметри може да се користи заедно за да формираат комбинирани пролет.

  Колона спирален компресија пролетта делови, имиња, спецификации:

  1. пролетта жица со дијаметар: d, со дијаметар од пролетта жица.

  2. пролетта Outer Diameter: D0, indicating the outer diameter of the spring.

  3. Пролет внатрешен дијаметар: D1, што укажува на внатрешниот дијаметар на пролетта, D1 = D-2d.

  4. дијаметар на изворот: D2, што просечниот дијаметар на пролетта, D2 = Dd.

  5. на теренот: t, во прилог на прстени за поддршка на двата краја, укажува на аксијален растојанието помеѓу две соседни прстени.

  6. ефективна број на вртежи n, бројот на поддршка врти n2, а вкупниот број на вртежи n 1, со цел да се направи компресија пролетта работа на стабилна, униформа сила, на пролет ќе биде цврста и мазна на двата краја при изработката. На цврсто зарамнет дел служи само како поддршка, па тоа е поддршка прстен. Постојат три видови на поддршка прстени: 1,5, 2 и 2.5 и 2.5 се најчесто користени. Остатокот од кругови се чуваат во еднакви должини, наречен ефективни круга. Вкупниот број на се врти n1 е збирот на бројот на ефективни се врти n и бројот на поддршка претвора n2.

  7. Слободен висина: H0, вкупната висина на пролет, кога тоа не е под влијание на надворешните сили, H0 = NT + (n2-0.5) d.

  8. Проширување на траење: L, должината на празно користат да се направи пролетта, L≈n1√ (πD2) & sup2 + Т & sup2 ;.

  виткање карактеристики

  Променлива дијаметар спирала пролетта е поделена на: конусна серпентина пролет, спирала спирален калем, конкавна серпентина пролет.

  Заострените спирални пружини имаат добри амортизирање својства и може да издржи големи товари.

  Спирален спирални пружини може да се сместат повеќе енергија и го издржат поголема носивост, но процесот на производство е посложена.

  Конкавна спирални пружини се слични во изведба на конусна спирални пружини и се користат во перници и душеци.

  Површината на челик за пружини жица има круг и правоаголни форми, и кружен пресек е најчесто се користи.

  A пружина, односно торзиона пружина, е пружина која се подложува на торзиона деформација, и неговите работниот дел, исто така, да се затвори цврсто во форма на спирала. крајот структура на торзија пролетта е раката на торзија што се изработени во различни форми, наместо на кука. Торзија извори често се користат во механички механизми рамнотежа и се широко се користи во индустриското производство, како што се автомобили, машини, и електрични апарати.

  2 3 4 5 6 7 8 9


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!